Jak na ...Nezařazené

Boj o pracovní místo: Kde hledat a na co nezapomínat?

V současné době roste zájem o brigády a přivýdělky, a to nejen mezi studenty ale i lidmi, kteří již zaměstnaní jsou. Možnost snadného výdělku je tak dostupná téměř každému. Bohužel brigády mají omezenou kapacitu, a tak vyhrávají jen ti nejlepší. Jak obstát v boji o pracovní místo? A kde najít ty nejlepší nabídky práce?

Kde ulovit nejzajímavější nabídky?

Možností je opravdu mnoho. Jednou z nich jsou pracovní portály na internetu. V současné době jsou nejrozšířenější možností vyhledávání. Vše je z pohodlí domova a lze za krátkou dobu oslovit velké množství firem. Navíc poskytují možnost filtrace dle místa, požadovaného úvazku či oboru práce. Každý den zde přibývá několik desítek nabídek, není tedy problém vybrat si. Nevýhodou může být velká návštěvnost, nejzajímavější nabídky tak rychle mizí.

V případě, že hledáte brigádu, doporučuji především následující stránky.

  • fajn-brigady.cz
  • nabrigadu.cz

Nejlépe se mi osvědčily Fajn brigády, které navíc mají i mobilní aplikaci, kde lze nastavit zasílání notifikací na nové nabídky. Mimo jiné u každé z nich vidíte, jestli odpovědělo více zájemců, či jste prvním z uchazečů.

Hlavní pracovní poměr či zkrácený úvazek? Není problém

Tyto portály nabízí kromě brigád také práci na hlavní pracovní poměr nebo zkrácený úvazek.

  • jobs.cz
  • prace.cz
  • jenprace.cz

Velmi doporučuji aplikaci Práce za rohem. Princip spočívá ve vyhledávání pracovních nabídek v co nejbližší vzdálenosti k vašemu bydlišti. Nemusíte tak nikam složitě dojíždět.

Pracovní příležitosti nyní poskytuje i Facebook v sekci Kariéra. V aplikaci lze poměrně jednoduše vyfiltrovat nabídky dle jednotlivých kritérií. Většinou je jinde nenajdete, a tak se vyplatí inzerci sledovat.

Pár tipů, jak získat vysněné pracovní místo

  • Životopis je sice potřebný, ale sám o sobě nestačí. Vždy je dobré, přiložit do těla e-mailu také pár vět o sobě: proč se ucházíte o tuto pozici, vaše zkušenosti ve zkratce nebo čas, který můžete práci věnovat. Samozřejmostí je přizpůsobení textu konkrétní nabídce.
  • Možností je, nechat si zasílat nabídky na e-mail. Stačí si zvolit oblast, obor ve kterém pozici hledáte a pak už jen nastavit četnost zasílání (každý den, několikrát týdně…). Díky této funkci budete mít větší přehled o aktuálních nabídkách. Není tak nutné, několikrát denně kontrolovat pracovní portály.
  • Nabídka se vám zamlouvá, ale… Pokud vám není cokoliv jasné, není nic špatného na tom, zeptat se. Zaměstnavatel bude rád za projevení zájmu a určitě vám na dotazy odpoví.
  • Hledat nemusíte jen na na internetu. Vyplatí se poptat se ve svém okolí, známých nebo přátel, případně (hlavně u brigád) je možností navštívit firmy osobně..
  • Pokud vás zaujala konkrétní firma, zkuste napsat, i když zrovna nikoho nehledají.
  • Udržujte svůj profil na LinkedIn stále aktuální. Náboráři a personální agentury často využívají tuto síť k vyhledávání nových zaměstnanců, je tedy možnost, že vás zkontaktují na základě vašeho profilu zde.
  • Pokud hledáte práci delší dobu a nedaří se vám, zkuste volný čas využít efektivněji. Zapracovat můžete například na svých jazykových znalostech, nebo zkusit kurz ve vašem oboru.

A rada nakonec. I když vás už několik firem odmítlo, nevzdávejte to! Můžete například využít odborné poradenství ohledně životopisu a zvýšit tak svoje šance na přijetí. Ale nezoufejte. Časem se štěstí usměje i na vás.

Přeji hodně štěstí při hledání práce či brigády!

Přečtěte si také o tělesných projevech při lhaní nebo o biohackingu.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Michaela
Jsem studentkou vysoké školy v oboru marketing. Mým největším koníčkem je kreslení. Také ráda píšu, cestuji a zajímám se o psychologii. Nepohrdnu dobrým jídlem :) Do budoucna bych chtěla získat více zkušeností v oblasti psaní článků a samotného marketingu.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *