Jak na ...

7 Inspirací pro motivační diář Doller

Doller je nedatovaný motivační roční diář napomáhající seberozvoji. Velkou výhodou tedy je, že s jeho používáním můžete začít kdykoliv během roku. Další výhodou je bezpochyby spousta volného místa, měsíční přehled a prostor na sepsání jak ročních, tak měsíčních cílů. Z diáře se tak stává jakýsi deníček pomáhající nám skvěle organizovat čas.

diář doller
Diář Doller

Chtěla bych představit 7 inspirací, které můžeme do svého diáře zahrnout a lépe si ho tak personalizovat. Tolik volného místa a možností, jak si diář přizpůsobit může vést až ke strachu jak tedy vlastně začít. Pojďme se podívat čím nejjednodušším začít a probuďme tak svou kreativitu.

1. Úvodní strany měsíců

V Dolleru je typická úvodní dvojstrana před každým měsícem. Právě ta může být terčem kreativního vyřádění. Stránku si můžeme ozdobit od tematických malbiček, samolepek po jakékoliv kresby. Věřte mi, jen toto jednoduché oživení dokáže pozvednout náladu kdykoliv v diáři jen zalistujete.

2. Kaligrafie

Možná spíše „kaligrafie“. Ozdobné písmo vypadá krásně, ale není pro lajka jednoduché. Ovšem může být. Dle následujícího postupu lze obyčejné psací písmo „vylepšit“ a krásný výsledek, od pravé kaligrafie kolikrát k nerozeznání, zaručen.

Kaligrafie
Kaligrafie

3. Tracker

Co lze sledovat?

Sledování činností

Doller můžeme díky spoustě volných stran využít ke sledování (trackování) činností, které nám nějakým způsobem dělají problém. To, že si povedeme plán, ve kterém uvidíme, jak na tom s danou činností jsme nám může pomoci k lepšímu dodržování a vůbec k obecnému přehledu. Přeci jen, co je psáno, to je dáno. Ve výsledku se pak můžeme dozvědět, že např. náš spánkový režim není tak dobrý, jak jsme si mysleli. Tudíž víme, na čem zapracovat.

Sledování nálady

Momentálně v době pandemie, s omezením sociálních setkávání a přenesením většiny aktivit do online prostředí může naše psychika značně trpět. Já osobně si mood tracker vedu. Jen v rámci měsíčního přehledu. Pomáhá mi si uvědomovat, že přestože jsou dny s náladou špatnou, je zároveň i spousta dnů pozitivně laděných.

sledování nálady
Sledování nálady (mood tracker)

4. Narozeniny

Měly bychom si je pamatovat, ale často se zapomíná. Narozeniny blízkých. Proč si je tedy nevyznačit kreativní cestou a vyhnout se tak zbytečným budoucím nedorozuměním.

přehled narozenin
Přehled narozenin

5. Cíle

Může to sice na první pohled vypadat složitě, zkusme se ale zamyslet, co chceme v následujícím roce dokázat. Nemusí to být plány typu vybudování firmy. Nebo klidně ano. Je to pouze na nás a našem odhodlání. Za cíl si můžeme stanovit koupi nového stolu. Udělat si hezký prodloužený víkend. Naučit se nový jazyk. Cokoliv, co nám udělá radost, nebo nás nějak posune. Následný pocit při označování si cíle za „splněný“ je k nezaplacení.

roční cíle
Roční cíle

6. Myšlenkové mapy

Skvělým pomocníkem pro práci či učení je tvoření myšlenkových map. Možná bychom se až divili kolik skvělých nápadů může vzniknout z pouhého zapsání si myšlenek.

7. Kreslení

Nejjednodušší cesta, jak si v diáři vyznačit důležité věci či ho trochu vyzdobit je pomocí obyčejné tužky. Podívejme se na pár návodů, jak kreslit základní symboly, které nám diář o něco oživí.

Tip: Přečtěte si také Jak začít psát bakalářskou práci.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
3
Super
1
Nic moc
0
Trapas
0
Lucie Maršíková
Miluju léto, hudbu, čtení, psaní, dobré jídlo a kávu a samozřejmě své nejbližší. Ráda píši o cestování, vaření a různorodých tipech z mého života.

2 Okomentováno

  1. […] na prokrastinaci a plánování času? K čemu je dobrý motivační diář Doller? Návod na zdravé […]

  2. […] Došly vám už všechny kancelářské sponky, na stole máte třicet srdíček, ale pořád jste v tvůrčí náladě? Zkuste si vyrobit vision board (a zužitkovat přitom některá srdíčka) nebo se vyřádit při tvorbě diáře. […]

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *