Vybrat si mobilní telefon se může jevit jako naprostá banalita, ale skutečnost je někde zcela jinde. Zejména vezmeme-li v potaz, že si svého chytrého společníka vybírají senioři, kteří se v aktuálních technologiích zrovna dvakrát nevyznají. Ať už jste zběhlí ve světě telefonů, nebo byste nejraději ocenili pomoc při výběru, pojďte se společně s námi podívat na to, jaký mobil se hodí pro koho.
Každý člověk potřebuje něco trochu jiného
Recenze fotomobilů člověku prakticky ihned řeknou, jaké jsou přednosti daného mobilu. Jenže tento výčet pozitiv a negativ je k ničemu, pakliže si nejsme jistí tím, co od telefonu vlastně potřebujeme my sami.
Stejně, jako majitelé e-shopů nebo podnikatelé hledají svou konkrétní cílovou skupinu, musí si každý člověk definovat svůj ideální mobilní telefon předtím, než ho zakoupí. Jen tak se pravděpodobnost budoucí spokojenosti zvyšuje.
Fotografové ocení kvalitní fotoaparát, hráči velký displej
Pojďme však zmíněné tvrzení převést do praxe. Například pokud jste fotografem, pravděpodobně si potrpíte na krásné a kvalitní fotografie. A tak budete hledat telefon nejen s vysokou pamětí (která by měla být i přes 256 GB), ale také s kvalitním fotoaparátem, jenž bude mít ideálně tři objektivy.
Naopak pokud jste vášnivým hráčem a hry budou mít ve vašem telefonu své místo, fotoaparát pro vás není tolik důležitý jako velikost displeje. Hledat budete pravděpodobně modely, které mají displej větší než šest palců.
Telefony pro seniory zase nesmí být nijak složité, naopak snadnost používání a velká tlačítka jsou příjemným bonusem. Když chcete darovat první telefon svému dítěti, budete hledat spíše odolné mobilní telefony, protože očekáváte, že padání společníka bude na denním pořádku.
Parametry rozhodují
Pokud budete mít specifikovaný model, který byste nejraději našli, sledovat už budete zmiňované parametry, respektive seznam pozitivních a negativních stránek. Zajímat vás bude nejen displej, ale také operační paměť, kvalita fotoaparátu a samozřejmě i použité materiály, od kterých můžete odhadnout kvalitu budoucího společníka.
Baterie jako samostatné kritérium
Co však bude zajímat seniory, děti i hráče či kohokoliv jiného je baterie. Mluvíme o parametru, který bychom mohli zahrnout do takové samostatné kategorie. Pokud se chcete informovat o výdrži baterie, sledujte číslo udávané v jednotkách mAh. Platé, že čím vyšší toto číslo bude, tím větší bude kapacita baterie čili tím vyšší bude jednodenní výdrž. Standardně se toto číslo pohybuje kolem 4 500 mAh. Pokud najdete modely s číslem vyšším, kdy bude i kolem 5 000 mAh, můžete to považovat za trefu do černého. Takové chytré telefony jsou totiž po stránce výdrže nadprůměrné.
V souvislosti s baterií se pojí také funkce rychlonabíjení. Její definice je prostá – pakliže najdete telefony s touto funkcí, zkrátka a dobře se nabíjí v porovnání s ostatními smartphony rychleji. A to ocení prakticky každý, nejen hráči, kteří na mobilním telefonu stráví pravděpodobně nejvíce času.
Ukrývá telefon užitečné funkce?
Tím se pomyslným oslím můstkem dostáváme k další věci, která bude zajímat prakticky kohokoliv. A tou jsou užitečné funkce. Definovat je lze různě, spadá sem například čtečka otisků nebo odemykání pomocí obličeje. Funkce „Al Asistent” je dnes naprostá běžnost, která napomáhá člověku najít si nejbližší restaurace či vytočit určený kontakt. Zatímco u iPhonů se této funkci říká Siri, mobilní telefony s Androidem dominují asistentem od Googlu.
Mezi další užitečné funkce, které však ocení spíše technologicky zdatnější jedinci, patří Dual SIM či eSIM. Lidé využívající mobilní telefon na cestách při práci ocení také desktopový režim, což je funkce připojit telefon k monitoru, klávesnici nebo myši.
Přečtěte si také o základech programování nebo o tom, jak zjistit aktivitu na Messengeru.